DİKKAT

  Son zamanlarda isimsiz biri tarafından aldığımız çirkin yorumlara karşı uyarıdır 

                Yorumları hiçbir şekilde yayımlamıyoruz çünkü içeriği hakaret,küfür v.s. dolu sözlerdir

 

 

 

                                           TALİHSİZ YORUMLARA CEVABEN

 

                Kainatın efendisi'nin ve kendi tabirleri ile gökteki yıldızlar'ın hiç bir zaman kullanmadığı( ALLAH (c.c.)ın lanetlediği domuz için bile kullanmadığı ) uslupve tarzda kırıcı incitici rencide edici hakaret ve küfürleri kendi din kardeşlerine kullanan bu kardeşimizin sözlerinden dolayı ALLAH(C:C:)ve RESUL (s.a.v.)une karşı sorumludur.

 

       1: ALLAH(c.c.),RESUL'U(S.A.V.) ve SAHABELER hitap ettiği kimseler arasında kadın,erkek,genç,yaşlı,okumuş,okumamış,putperest,mecusi veya toplumun aşağılık olarak kabul ettiği kimseler için bile ayırım gözetmemişlerdir. Zira hem İslam Rahmet Dinidir hem ALLAH (c.c.) katında büyüklük TAKVA iledir TAKVA sahibi olanlar ise büyüklük taslamayanlardır.

 

       2: İslam'a davet veya ikazlarda kullanılan bu usluplar insanlara İslam'ın bir diktatorya olduğunu hissettirmektedir . Oysa ki İslam özgürce yaşanılacak bir dindir .Zira Dinde samimiyet önemlidir baskı altında söylenilen ve yapılan hiçbir söz veya fiil geçerli değildir.

          

                     Bakınız Zeyd Bin Harise  baskı ve işkence altında ALLAH ( c.c.) ve RESUL( s.a.v.)unu  inkar ettikten sonra özgür bırakıldığında ağlayarak kainatın efendisinevardığında durumu sormuş ve şöyle bir cevap almıştır ( Baskı ve işkence altında kalbin neye inanıyordu ? Zeyd Bin Harise Vallahi senin aşkınlaydı ey ALLAH (c.c.)ın RESUL'u ) deyince kainatın efendisi şöyle buyurdular. Mühimolan kalbinizdir zira ALLAH (c.c.) kalplere bakar.

 

      Efendimizin bu sözü ile anlıyoruz ki ne İslam dini'nin baskısı adı altında nede başka isimlerin baskısı altında İman geçerli olmayacaktır. Yani birey özgür olmalı ve seçimini özgürce yapmalıki sağlam bir inanç temeli olabilsin KURAN-I KERİM de baskı ile İman ettiriciler ne bir birey nede bir kavimvardır.

 

              3: Gerek Mekke'de gerek Medine'de gerekse yeryüzü'nün herhangi bir yerinde ne ALLAH (c.c.) RESUL (s.a.v.)u nede onun gökteki yıldızları tebliğ ve vaazlarında insanları cinsiyetlerine göre ayırmamışlardır. Kadına toplumsal hayatta İslam kadar özgürlük veren başka bir inanç yoktur.

 

                        ALLAH (c.c.) sevgisi PEYGAMBER (s.a.v.) sevgisi ve İslam Dini kimsenin ama hiç kimsenin tekelinde değildir

 

 

 

             KALPLERDEKİ İMANI YALNIZ YÜCELERDEN YÜCE RABBİM BİLİR

 

 

 
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !